GOST-R  Certyfikat GOST-R, PL   Certyfikat GOST-R, DE
 

Certyfikacja Rosja

Strona główna Certyfikacja w Rosji Aktualności Pytania Kontakt
 
AKTUALNE INFORMACJE

Debata na temat reformowania systemu normalizacji w Mińsku.  Debata na temat reformowania systemu normalizacji w Mińsku.

Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.  Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.

27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.  27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.

Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.  Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.

Nowości w zakresie certyfikacji UC. Certyfikaty UCTR na opakowania.  Nowości w zakresie certyfikacji UC. Certyfikaty UCTR na opakowania.
Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.  Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.

 
Rosja-Kazachstan: granice celne usuwają się.

Rosja i Kazachstan mogą stać się największym na świecie dostawcą zboża i mięsa, a tym samym zapewnić globalne bezpieczeństwo żywnościowe.

O tym stwierdził pierwszy zastępca premiera Rosji Igor Szuwałow. Wraz ze swoim kazachskim odpowiednikiem Umirzakom Shukiejewym , odwiedzili placówki celne w mieście Uralsk ,które znajduje się na granicy z Rosją. Głównym celem było dowiedzieć się, jak biznes reaguje na wprowadzenie unii celnej, która będzie w pełni obowiązywać od 1 lipca.

Uralsk w ciągu ostatnich kilku wieków, stoi na skrzyżowaniu głównych szlaków handlowych. Kiedyś centrum handlowe, teraz to punkt przeładunkowy dla wszelkiego rodzaju produktów przeznaczonych dla budowy maszyn, rolnych, a także różnego rodzaju źródeł energii. W tym miejscu przechodzi granica pomiędzy Rosją a Kazachstanem , a tak że praktycznie niewidoczna granica dzieląca Europę i Azję. Jednak z dniem pierwszego lipca te granice staną się jeszcze mniej niewidoczne w związku z wejściem w życie unii celnej. Pierwszy zastępca premiera Igor Szuwałow powiedział: "Gdyby nie uporczywe stanowisko prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa , stworzylibyśmy unie celną o wiele wcześniej. Aby w pełni i bez żadnych przeszkód istniała unia celna, przejście zostanie zakończone 1 lipca. Termin ten odnosi się do funkcji kontrolnych niektórych agencji i kontroli przepływu towarów. Która istnieje na granicy Federacji Rosyjskiej i Republiki Kazachstanu. „

Pierwszy zastępca premiera Rosji z zastępcą premiera Kazachstanu, wraz z ministrami i biznesmenami patrzą jak w praktyce idą sprawy aby zniweczyć tą granicę. Cóż faktycznie się zmieni po 1 lipca? Straże graniczne pozostaną na swych miejscach, ale nie będą musiały sprawdzać transportu, a tak że przejdzie do historii techniczna i fitosanitarna kontrola. Ale nie odejdzie w całości, a tylko przesunie się w kierunku granicy zewnętrznej Unii Celnej. To że kontroli wewnętrznej stanie się mniej, przyniesie swoje dywidendy.

Minister rolnictwa Elena Skrynnik wyjaśnił: "Po 1 lipca uchylone zostaną ograniczenia dotyczące weterynaryjnej i fitosanitarnej kontroli produktów importowanych między naszymi dwoma krajami. To oznacza swobodny przepływ towarów. Ma to kluczowe znaczenie dla rozwoju współpracy między naszymi krajami ".

Strony są świadome tego że to stwarza dodatkowe obciążenie dla Białorusi i Kazachstanu. Aby przełamać pewne granice, niezbędne jest wzmocnienie innych.

Pierwszy zastępca premiera Kazachstanu Umirszak Shukiejew powiedział: "Niektóre z nich - to granice byłego ZSRR, które są dobrze wyposażone w urządzenia techniczne. Tam nie ma żadnego problemu. Część granic to granice z byłymi republikami radzieckimi, które były administracyjne . Tam zdecydowanie nie było żadnych urządzeń technicznych, dlatego wszystko trzeba było budować od podstaw.

Nad tym samym problemem zastanawiali się Europejczycy kiedy myśleli nad stworzeniem UE .To ,akie działania są podejmowane na przestrzeni Rosji, Białorusi i Kazachstanu, w końcu już w przyszłym roku powinny doprowadzić do Unii Gospodarczej Eurazji. Brzmi to jak - EWG, różnica jednej litery, a jednak podobieństw naprawdę dużo. I nic dziwnego - oba związki mają być podobne do programów komputerowych - zgodne. Jednakże przed tym konieczne jest ustalenie pierwszych przedsiębiorstw w Unii Celnej.

Po tym jak granica zaczyna działać w nowy sposób, aby rozwiązać wszystkie pozostałe kwestie, a jednocześnie nauczyć się pracować w jednej przestrzeni gospodarczej i politycznej, przedstawiciele biznesu obu krajów przybyli do Uniwersytetu Rolniczego miasta Uralska. A nauczyć się tu trzeba było dużo czemu i to spotkanie daleko nie ostatnie, aby pozbyć się ewentualnych "pułapek".

To i czysto normatywne rzeczy, jak skarżą się przedsiębiorcy, nie wszystkie są pozbawione błędów w tej dziedzinie i agencjach, które tego lata będą miały rozpocząć pracę z nową rzeczywistością w nowym miejscu. Jak przyznają pierwsi zastępcy premiera problemów jest naprawdę wystarczająco.

Copyright © 2004-2005 by certyfikacja Rosja