GOST-R  Certyfikat GOST-R, PL   Certyfikat GOST-R, DE
 

Certyfikacja Rosja

Strona główna Certyfikacja w Rosji Aktualności Pytania Kontakt
 
AKTUALNE INFORMACJE

Debata na temat reformowania systemu normalizacji w Mińsku.  Debata na temat reformowania systemu normalizacji w Mińsku.

Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.  Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.

27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.  27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.

Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.  Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.

Nowości w zakresie certyfikacji UC. Certyfikaty UCTR na opakowania.  Nowości w zakresie certyfikacji UC. Certyfikaty UCTR na opakowania.
Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.  Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.

 
Rosja. Dmitrij Miedwiediew przekonał Koreę Północną do budowy gazociągu.

W środę w Ułan-Ude odbyły się rozmowy prezydenta Rosji Dimitrija Miedwiediewa i przewodniczącego Korei Północnej Kim Dzong II. Głównym przedmiotem rozmów była budowa gazociągu z Rosji do Korei Południowej, jak poinformowała telewizja RBC-TV.

W Moskwie już nie raz omawiano ten projekt, lecz porozumienie z Kim Dzong II było niezbędne ze względu na przebieg gazociągu przez terytorium Korei Północnej. Bez prawnych gwarancji ze strony Pjongjang inwestowanie tak wielkich pieniędzy w projekt mijałoby się z celem.

Według D. Miedwiediewa, po rozmowach w Ułan-Ude Rosja i Korea Północna porozumiały się w kwestii zmian w projekcie budowy gazociągu, który ma liczyć 1100 km. Powstanie trójstronna komisja, która zajmie się tym projektem.

„Gazociąg będzie mógł przetransportować do 10 mld metrów kwadratowych gazu w ciągu roku. A jeśli będzie popyt to jesteśmy gotowi zwiększyć tę transmisję”- podkreślił rosyjski prezydent . W obecnych czasach Rosja dostarcza LNG do Korei Południowej, jednakże transmisja odbywa się droga morską, co jest drogie i niebezpieczne. Budowa gazociągu będzie dogodna z ekonomicznego punktu widzenia tak dla Pjongjang, jak i dla Seulu. Rosja wyraziła wdzięczność za tak przygotowany projekt oraz za stabilizację sytuacji na Półwyspie Koreańskim i przewiduje szybszy rozwój regionu dalekiego Wschodu. Dodajmy, że w porządku spotkania D. Miedwiediewa i Kim Dong znalazły się również punkty dotyczące umocnienia dialogu politycznego, rozszerzenia humanitarnych i międzyregionalnych kontaktów czy wznowienia sześciostronnych rozmów na temat rozwiązania kwestii nuklearnej na Półwyspie Koreańskim.


Copyright © 2004-2005 by certyfikacja Rosja