GOST-R  Certyfikat GOST-R, PL   Certyfikat GOST-R, DE
 

Certyfikacja Rosja

Strona główna Certyfikacja w Rosji Aktualności Pytania Kontakt
 
AKTUALNE INFORMACJE

Debata na temat reformowania systemu normalizacji w Mińsku.  Debata na temat reformowania systemu normalizacji w Mińsku.

Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.  Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.

27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.  27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.

Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.  Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.

Nowości w zakresie certyfikacji UC. Certyfikaty UCTR na opakowania.  Nowości w zakresie certyfikacji UC. Certyfikaty UCTR na opakowania.
Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.  Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.

 
Prezydent Abchazji Aleksander Ankwab odwiedził Rosję

6 października przewidywana jest oficjalna wizyta prezydenta Abchazji. Informacja o zaproszeniu przez prezydenta Miedwiediewa Anwaba została podana do informacji publicznej przez pełnomocnika rządu w poniedziałek. Aleksandr Ankwab 26 września objął stanowisko prezydenta. W Abchazji zostały rozpisane przedterminowe wybory ze względu na poważną operację dotychczasowego prezydenta Siergieja Bagapsza.

Już na inauguracji obiecano nowemu prezydentowi, iż Rosja będzie wspierać starania Abchazji w uznaniu jej niezależności na arenie międzynarodowej. Wizyta Ankwaba, będzie jego pierwszą zagraniczną podróżą po objęciu stanowiska prezydenta.

Wkrótce po rozpadzie ZSRR, Abchazja od 1931 roku w wchodząc w skład Gruzińskiej SSR na prawach autonomicznej republiki, ogłosiła niepodległość od Tibilisi. Gruzja w 1992 roku wprowadziła na terytorium Abchazji swoje wojska, co spotkało się ze zdecydowanym oporem ze strony miejscowej ludności. Abchazkie oddziały odparły atak ze strony Gruzji, co skutkowało tym iż Gruzja straciła kontrolę nad tym regionem. Władze Gruzji zawsze traktowały Abchazję jak część swojego terytorium. Z kolei władze Abchazji nie zgadzały się na proponowany autonomiczny status i naciskały na uznanie regionu jako podmiotu prawa międzynarodowego. W latach 1994 – 2008 konflikt podtrzymywali rosyjscy wojskowi.

Rosja, Południowa Osetia i Abchazja w 2008 roku podpisały porozumienie o przyjaźni i współpracy. Zawarto dwustronnyje międzyrządowe porozumienia na podstawie których, w tych dwóch republikach znajdują się rosyjscy wojskowi, a także prowadzone są regularne ćwiczenia wojskowe. Dla okazania finansowej pomocy dla Abchazji Rosja w porozumieniu z władzami republiki opracowała kompleksowy plan socjalno- ekonomicznego rozwoju Abchazji na lata 2010 – 2012 na sumę 10,9 miliarda rubli

Copyright © 2004-2005 by certyfikacja Rosja