GOST-R  Certyfikat GOST-R, PL   Certyfikat GOST-R, DE
 

Certyfikacja Rosja

Strona główna Certyfikacja w Rosji Aktualności Pytania Kontakt
 
AKTUALNE INFORMACJE

Debata na temat reformowania systemu normalizacji w Mińsku.  Debata na temat reformowania systemu normalizacji w Mińsku.

Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.  Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.

27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.  27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.

Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.  Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.

Nowości w zakresie certyfikacji UC. Certyfikaty UCTR na opakowania.  Nowości w zakresie certyfikacji UC. Certyfikaty UCTR na opakowania.
Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.  Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.

 
Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.

Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA. Przyczyną jest wykorzystywanie przez hodowców trzody i bydła stymulatora wzrostu – raktopaminu. Od 4 lutego może być wstrzymany import mięsa. „Ponieważ naruszenia trwają i my dalej identyfikujemy raktopamin w dostarczanym mięsie z USA, planujemy od 11 lutego wprowadzić ograniczenia na import tej produkcji”, - oświadczył shef Rosselkhoznadzoru Siergiej Dankvert.

Według niego, mimo wielokrotnych próśb Rosselkhoznadzoru USA faktycznie odmówił realizacji rosyjskich norm i wymagań na dostawy mięsa i produktów mięsnych.

„Więc ograniczenie jest niezbędnym środkiem”, - dodał. Dankvert powiedział, że planuje zorganizować spotkanie w czwartek z operatorami rosyjskiego mięsnego rynku w celu omówienia sytuacji i znalezienia sposobów minimalizacji strat z działalności gospodarczej od skutków tymczasowych ograniczeń, przekazuje „Interfax”. Jak powiadomił Rosselkhoznadzor w środę, laboratoryjny monitoring mięsnej produkcji, którą się wwozi do FR z USA, ujawnił kolejny wypadek stosowania raktopaminu. Ten stymulator jest znaleziony w partii wieprzowiny, wyrobionej przedsiębiorstwem N17D, i w wątrobie wolowej, otrzymanej od firmy N235.

To jest poważne naruszenie wymogów Rosji i Unii Celnej, podkreśla się w zawiadomieniu. Stosowanie raktopaminu w Rosji jest zabronione. Rosselkhoznadzor zawiadomił o tym wypadku służbę bezpieczeństwa i inspekcji żywności USDA.

Wcześniej Rosselkhoznadzor również zamierzał ograniczyć dostaw mięsa i produktów mięsnych z Kanady. Jednak w tym tygodniu Kanadyjska Agencja Inspekcji Żywności (Agencja CFIA) poinformowała, że będzie spełniać wymagania Federacji Rosyjskiej po raktopaminie.

W szczególności, każdej partii wieprzowiny i wołowiny będą towarzyszyć dodatkowe dokumenty, świadczące o braku stymulatora w mięsie i o tym, że produkt jest uzyskany ze zwierząt, do diety których raktopamin nie wchodził.

Copyright © 2004-2005 by certyfikacja Rosja