GOST-R  Certyfikat GOST-R, PL   Certyfikat GOST-R, DE
 

Certyfikacja Rosja

Strona główna Certyfikacja w Rosji Aktualności Pytania Kontakt
 
AKTUALNE INFORMACJE

Debata na temat reformowania systemu normalizacji w Mińsku.  Debata na temat reformowania systemu normalizacji w Mińsku.

Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.  Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.

27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.  27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.

Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.  Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.

Nowości w zakresie certyfikacji UC. Certyfikaty UCTR na opakowania.  Nowości w zakresie certyfikacji UC. Certyfikaty UCTR na opakowania.
Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.  Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.

 
Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.

W Białorusi omówiono etapy realizacji reglamentów technicznych Unii Celnej dotyczących produktów spożywczych w przemyśle lekkim. Organizacje Unii Celnej ds. regulacji technicznej uważają, że konieczne jest ujednolicenie prawodawstwa Unii Celnej w kwestiach sklasyfikowania naruszeń administracyjnych. Należy także ustalić jednakowe sankcje za naruszenia w sferze przepisów technicznych oraz procedur weterynaryjnych, sanitarnych i fitosanitarnych. Stanowisko to wyrazili uczestnicy seminarium pt. „Zmiany w ustawodawstwie Unii Celnej i Wspólnej Przestrzeni Gospodarczej w związku z wejściem w życie nowych reglamentów technicznych” oraz „O bezpieczeństwie przemysłu lekkiego”, które odbyło się 3 kwietnia w Lidzie (Białoruś). W seminarium wzięło udział wielu przedstawicieli organów rządowych, organizacji przemysłowych i przedsiębiorstw przemysłu lekkiego i spożywczego. Szczególną uwagę podczas seminarium udzielono kwestii realizacji zaleceń reglamentu technicznego w przemyśle lekkim na terenie Unii Celnej. Reglament ten obowiązuje od lipca 2012 roku. Zwrócono także uwagę na działania przygotowujące przemysł lekki do zmian w systemie pracy, związanych z wejściem w życie 1 lipca br. kolejnego regmalnetu technicznego o przemyśle spożywczym. Zauważono, że wejście w życie od razu siedmiu „spożywczych” reglamentów technicznych nie będzie wymagać od przedsiębiorstw wprowadzania gwałtownych zmian, o ile dla każdego z tych dokumentów zostanie ustalony okres przejściowy, podczas którego przedsiębiorcy będą mieli czas by przyswoić sobie nowe wymogi, uregulować przepisy, przeprowadzić konieczne badania, skompletować materiały dowodowe, ustalić zgodność z nowymi przepisami (która zostanie udokumentowana na specjalnym oświadczeniu). Ponadto, uczestnicy poruszyli temat konkurencyjności i jakości produkcji spożywczej w odniesieniu do nowych wymogów oraz konieczności opracowania i wdrożenia w proces produkcji zasad HACCP (kontrola na wszystkich etapach przetwórstwa spożywczego).

Copyright © 2004-2005 by certyfikacja Rosja