GOST-R  Certyfikat GOST-R, PL   Certyfikat GOST-R, DE
 

Certyfikacja Rosja

Strona główna Certyfikacja w Rosji Aktualności Pytania Kontakt
 
AKTUALNE INFORMACJE

Debata na temat reformowania systemu normalizacji w Mińsku.  Debata na temat reformowania systemu normalizacji w Mińsku.

Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.  Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.

27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.  27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.

Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.  Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.

Nowości w zakresie certyfikacji UC. Certyfikaty UCTR na opakowania.  Nowości w zakresie certyfikacji UC. Certyfikaty UCTR na opakowania.
Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.  Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.

 
27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.

27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.

Podczas posiedzenia, omówiono stan bazy regulacyjnej Unii Celnej, rolę normalizacji w realizacji przepisów technicznych, działalność resortu w Rosji polegającą na zapewnieniu jednolitości pomiarów. Szef Rosstandartu zaznacza, że w ciągu minionego roku opracowano około 2000 standardów, odnawiając dzięki temu krajowy zestaw regulacji w 10 procentach.

Główne cele na rok 2013 to:
  • poprawa jakości opracowanej dokumentacji;
  • aktywne zaangażowanie organizacji przemysłowych w opracowanie standardów;
  • przyjęcie projektu ustawy "O normalizacji";
  • organizacja i przeprowadzenie Walnego Zgromadzenia ISO 36, które odbędzie się w Petersburgu w dniach 16-21 września;
  • reorganizacja komitetów technicznych w celu poprawy efektywności ich pracy, itp.


Warto zauważyć, że w 2013 r. w Rosstandarcie będzie obowiązywał nowy przepis administracyjny regulujący funkcje państwa w zakresie sprawowania nadzoru nad przestrzeganiem obowiązujących przepisów i standardów technicznych. Odpowiednie zlecenie nr 1409 Ministerstwa Handlu i Przemysłu zarejestrowano w Ministerstwie Sprawiedliwości 11 marca bieżącego roku. Niniejszy przepis administracyjny reguluje prawa i obowiązki urzędników odpowiedzialnych za nadzór państwowy, a także osób, których działalność podlega kontroli.

Copyright © 2004-2005 by certyfikacja Rosja