GOST-R  Certyfikat GOST-R, PL   Certyfikat GOST-R, DE
 

Certyfikacja Rosja

Strona główna Certyfikacja w Rosji Aktualności Pytania Kontakt
 
AKTUALNE INFORMACJE

Debata na temat reformowania systemu normalizacji w Mińsku.  Debata na temat reformowania systemu normalizacji w Mińsku.

Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.  Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.

27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.  27 marca 2013r, Federalna Agencja Regulacji Technicznych i Metrologii przeprowadziła ostateczne kolegium poświęcone wynikom resortu w roku 2012 oraz zadaniom na rok 2013.

Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.  Spożywcze reglamenty techniczne na Białorusi. Certyfikaty TRUC.

Nowości w zakresie certyfikacji UC. Certyfikaty UCTR na opakowania.  Nowości w zakresie certyfikacji UC. Certyfikaty UCTR na opakowania.
Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.  Rosja: Rosselkhoznadzor od 11 lutego planuje zabronić dostarczenia zamrożonego mięsa i mięsnej produkcji z USA.

 
Zatwierdzono jedyną formę zaświadczenia o testach i badaniach dla niektórych urządzeń w Unii Celnej.

22 maja 2013 r. weszła w życie decyzja Kolegium Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej № 81 W sprawie zatwierdzenia formy świadectwa Unii Celnej o testach łańcuchów do podnoszenia, lin tekstylnych, taśm oraz zasad ich realizacji.

Potrzeba rejestracji świadectwa wynika z przepisów technicznych Unii Celnej O bezpieczeństwie maszyn i urządzeń. W dziale Maszyny do podnoszenia w punkcie 13. o dodatkowych wymogach bezpieczeństwa ustalono, że łańcuchy do podnoszenia, liny i taśmy muszą posiadać świadectwo o przeprowadzonych testach.

Certyfikat powinien być wystawiony na kartce papieru formatu A4 (210 x 297 mm) oraz zawierać następujące informacje:

1. Informacje o produkcji (pełna nazwa, klasa, w tym wartość nominalna, dane o konstrukcji i materiale).

2. Informacje o producencie (nazwa i adres).

3. Stosowane metody testów i badań.

4. Ustalony maksymalny udźwig.

5. Przesłanki do wydania świadectwa.

6. Imię i nazwisko kierownika wnioskodawcy, a także pieczątka z podpisem.

Pozycje świadectwa zostały ustanowione zgodnie z wymogami przepisów technicznych Unii Celnej „O bezpieczeństwie maszyn i urządzeń”. Określone zostały wymogi, dotyczące wypełnienia certyfikatu. Mianowicie certyfikat jest wypełniony w języku rosyjskim przez wnioskodawcę, w roli którego może wystąpić producent lub sprzedawca (przy wydaniu partii sprzętu).

Dopuszcza się użycie alfabetu łacińskiego przy informacjach o produkcji (np. wartość nominalna) lub producencie (np. adres). W razie potrzeby, odwrotną stronę certyfikatu wypełnia się analogicznie do pierwszej strony, ale w języku państwa członkowskiego Unii Celnej. Wszystkie pola certyfikatu muszą być wypełnione.


Copyright © 2004-2005 by certyfikacja Rosja